قوانین و مقررات رایتینو

نرم‌افزار تحت وب درخواست یا ثبت اعلام خرابی رایتینو تنها تحت قوانین و مقرراتی که در ادامه آورده شده است قابل‌استفاده هستند. ضروری است این قوانین و مقررات پیش از استفاده از خدمات رایتینو به‌دقت مطالعه شوند. استفاده از رایتینو، به‌منزله‌ی قبول تمام این قوانین و مقررات است و هرگونه ادعا یا اعتراض آتی در این خصوص را بلا اعتبار می‌نماید. شرکت ممکن است در هرزمانی، قوانین و مقررات را تغییر داده و یا به‌روزرسانی نماید. کلیه تغییرات از طریق وبلاگ و پست الکترونیک اطلاع‌رسانی خواهند شد. ادامه‌ی استفاده کاربر از رایتینو به‌ منزله پذیرش قوانین و مقررات جدید است.

تعاریف

الف ) مشتری: اشخاصی که در وب سایت رایتینو و در چهار چوب قوانین موجود اعلام نیاز به خدمات کرده‌¬اند.

ب ) متخصص: افرادی هستند که در وب سایت رایتینو برای ارائه خدمات اعلام آمادگی کرده‌¬اند. لازم به ذکر است رایتینو اقدام به معرفی متخصص به مشتری می‌کند و خدمات توسط متخصصین معرفی شده ارائه می گردد.

ج ) رایتینو: یک استارتاپ که به وسیله خدمات نرم‌افزاری، ارتباط بین مشتریان و متخصصین را جهت توافق بر انجام خدمت یا خدماتی در یک حوزه کاری مشخص فراهم می‌کند.

د ) کاربر: مشتری های حقیقی و حقوقی و متخصصین.

۱- قوانین عمومی

1-1- خدمات رایتینو منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و تابع مقررات مندرج در فصل اول از باب ششم قانون تجارت می باشد.

1-2- تمامی اطلاعات کاربران که در وب سایت رایتینو ثبت می‌گردد محرمانه تلقی شده و این مجموعه تمام سعی و تلاش خود را جهت حفظ اطلاعات محرمانه کاربران و متخصصان خواهد نمود. عضويت در وب سایت رایتینو يا درخواست خدمات به منزله رضايت کاربر جهت اشتراك اطلاعات مربوطه با متخصص یا کاربر خواهد بود.

1-3- هرگونه تهدید و اقدام به هک یا آسیب رساندن به وب سایت و کاربران آن، پیگرد قانونی خواهد داشت و منجر به مسدود شدن حساب کاربری متخلفین خواهد گردید.

1-4- برای استفاده از خدمات رایتینو لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در وب سایت رایتینو ایجاد کند. تنها افراد بالای ۱۸ سال و واجد اهلیت قانونی، می‌توانند اقدام به ایجاد حساب کاربری کنند. برای استفاده از رایتینو کاربر باید مشخصات الزامی خواسته شده در صفحه ثبت نام را ثبت نماید.

1-5- حفظ و نگهداری رمز عبور بر عهده کاربران است و جهت جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، باید در حفظ و عدم فاش شدن آن کوشش لازم را به عمل بیاورند. مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در رایتینو یا سایر خدمات مربوط به رایتینو انجام می‌شود به عهدۀ کاربر است و این وب سایت هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

1-6- کاربر می‌پذیرد که رایتینو ممکن است از ارسالSMS (پیامک) به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند. کاربر می‌تواند درخواست کند که ارسال این پیام‌ها متوقف شود اما می‌پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از سرویس با مشکل مواجه شود.

1-7- رایتینو این امکان را دارد که یک یا بخشی از یک درخواست خدمت را بپذیرد یا رد کند، همچنین مشتری مجاز است پس از ارسال درخواست خدمت، و انتخاب متخصص، پیش از آغاز عزیمت به نقطه مبداء، خدمت را لغو نماید.

1-8- درخواست خدمت بدون حضور مشتری (مالک یا مستاجر یا نماینده قانونی ایشان) توسط مشتری امکانپذیر نمی¬باشد. در صورت عدم رعایت این بند، همۀ مسئولیت‌های ناشی از این امر برعهدۀ اقدام کنندگان آن است و رایتینو هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

1-9- ذخیره و سوء استفاده از اطلاعات کاربران یا متخصصین مغایر با قوانین رایتینو خواهد بود.

۲- تعهدات رایتینو

2-1- معرفی متخصص به مشتری از طریق نرم افزار تحت وب رایتینو می-باشد.

2-2- معرفی متخصصین مجرب جهت ارائه خدمات به مشتریان بدون اخذ هیچ گونه هزینه‌ای از مشتری.

2-3- حضور به موقع متخصص در محل ارائه خدمات.

2-4- نظارت‌ بر ارائه خدمت با کیفیت، سالم، و مطمئن به مشتریان.

2-5- ارائه متنی به عنوان پیش نویس قرارداد به مشتری و متخصص جهت جلوگیری از اختلافات فی مابین و تسهیل امر.

2-6- پاسخ گویی به سوالات و نظرات و پیشنهادات کاربران در اسرع وقت.

2-7- تضمین کیفیت و گارانتی مشخص برای خدمت یا خدمات انجام شده .

۳- تعهدات متخصص

3-1- از استعمال دخانیات و یا هرگونه فعالیت نامتعارف که موجب آزردگی مشتری شود در حین ارائه خدمات امتناع کند.

3-2- در تكميل اطلاعات شخصى از جمله حساب كاربرى، ارائه خدمات و پاسخگويي به نظرات، نهايت دقت و شفافيت را مبذول داشته و از درج موارد غیر مجاز در سایت رایتینو خوددارى نمايد.

3-3- در جهت ارائه خدمات هرچه بهتر به مشتری نهایت تلاش خود را اعمال نموده و از اقدماتى كه منجر به ضرر به مشتری یا وب سایت رایتینو و یا سایر ذیع نفعان گردد، پرهيز کند.

3-4- ثبت مشخصات متخصص در سامانه متخصصین رایتینو و ارائه خدمات به منزله رضايت متخصص جهت اعلام اطلاعات و پروفايل شخصى با مشتریان مرتبط خواهد بود.

3-5- متخصصینی که بیش از ۳ اخطار گزارش شده از مشتریان دریافت کنند بعد از بررسی و تایید صحت گزارش توسط تیم فنی رایتینو، حساب کاربری آنها مسدود می‌شود. در صورت عدم وجود بدهی، اعتباری که متخصص نقدا واریز کرده و قابل بازگشت بوده مسترد خواهد شد.

3-6- عدم به همراه داشتن اشیاء غیر مجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیائی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست.

۴- تعهدات مشتری

4-1- در تكميل اطلاعات شخصى، درخواست خدمات و ارائه نظرات، نهايت دقت و شفافيت را مبذول دارد.

4-2- از خدمات رایتینو در جهت صحيح قانونی استفاده نموده و از هرگونه اقدامات غیر قانونی، غیرمشروع و اقدماتى كه منجربه ورود ضرر به اشخاص ثالث، كاربران و يا وب سايت رایتینو گردد، پرهيز کند. درغیر این صورت مطابق قوانین و مقررات مربوطه مسئول اقدامات خود است. همچنین رایتینو این حق را برای خود محفوظ می¬دارد که عضویت کاربر متخلف را لغو نماید.

4-3- حضور به موقع کاربر قبل از متخصصین در محل و آماده سازی شرایط مناسب و امن جهت استفاده حداکثری و بهینه از خدمات و رعایت ایمنی متخصصین.

4-4- عدم درخواست خدمات خلاف عرف، اخلاق و قانون از متخصصین. در غیر این صورت نه تنها کاربر هیچ گونه ادعایی در خصوص عدم ارائه چنین خدماتی نخواهد داشت بلکه موظف به پرداخت کلیه هزینه¬های صورت گرفته تا آن مرحله خواهد بود.

4-5- در صورت انصراف کاربر در حین انجام کار و یا مواجهه با مانع در انجام کار که ناشی از عمل متخصصین نباشد، کاربر موظف به پرداخت کل مبلغ خدمت به متخصص خواهد بود.

4-6- اطلاع قبلی به رایتینو در صورت داشتن هرگونه تقاضای نامتعارف یا خارج از محدوده خدمات متخصص و یا وجود هرگونه حیوان و یا مواد و مصالح خطرناک در محل ارائه خدمت. در غیر این صورت متخصص مجاز به لغو (امتناع از انجام) خدمت بوده و مسئولیت جبران خسارات وارده برعهدۀ کاربر می¬باشد.

4-7- محل معرفی شده به رایتینو برای ارائه خدمت ، کارگاه محسوب شده و تحت اراده کاربر می¬باشد.

4-8- عدم درج اطلاعات نادرست، ناقص و گمراه كننده كه منجر به زيان متخصصین گردد.

4-9- حفظ و حراست و در معرض دید قرار ندادن اسناد، مدارک و اشیای مهم و گرانبها، اعم از طلا، ارز، جواهرات و سایر اشیای قیمتی و نظارت بر نگهداری آنها. همچنین کنترل نمودن تمامی لوازم منزل و مطلع نمودن متخصص در صورت وجود هرگونه کاستی احتمالی پیش از ترک منزل توسط متخصص. در غیر این صورت هیچگونه ادعایی از طرف مشتری مسموع نخواهد بود.

4-10- پذیرش این نکته که هزینۀ خدمت ارائه شده ممکن است بسته به ویژگی‌های قابل طرح خدمت، از جمله نوع، زمان، مکان یا عوامل دیگر متغیر باشد.

۵- حل اختلاف

رایتینو در نظر دارد در جهت انجام همکاری و جلب رضایت و اعتماد کاربران به کلیه اختلافات احتمالی فی‌مابین رسیدگی کند. بدین منظور در صورت بروز هرگونه اختلاف ناشی از اجرا یا تفسیر موضوعات این نرم‌افزار که از طریق مذاکره و یا مکاتبه بطور دوستانه حل و فصل نگردد، طرفین در صورت تمایل می‌توانند موضوع را به هیئت کارشناسی و داوری رایتینو جهت حل و فصل نهایی ارجاع دهند.